Przygotowanie podłoża pod deszczułki lub klepkę

Przygotowanie podłoża pod deszczułki lub klepkę

Jeśli chcesz położyć nową warstwę na istniejącej już podłodze drewnianej sprawdź, czy wszystkie deski trzymają się podłoża. Jeśli podłoga jest nierówna, możesz ją przykryć warstwą płyt pilśniowych układanych gładką stroną do dołu.

Dla lepszej izolacji cieplnej i wytłumienia hałasu pod płytę pilśniową można położyć warstwę płyt izolacyjnych. W kuchniach i łazienkach należy użyć płyt impregnowanych. Płyty izolacyjne układa się
tak samo jak pilśniowe. Do przybijania użyj gwoździ lub wkrętów o takiej długości, by zagłębiły się w deski podłogi przynajmniej na 1,2 cm.

Naklej na wierzch płyty pilśniowe, używając odpowiedniego kleju. Dopilnuj, by złącza płyt spodnich nie pokrywały się ze złączami płyt izolacyjnych, co zmniejszyłoby wydatnie stabilność podłogi i jej walory izolacyjne.

Jeśli układasz płyty paździerzowe na twardym podłożu, musisz zadbać o to, by było ono czyste, suche i idealnie równe. Jeśli podłoże jest nierówne, wyrównaj je lub nałóż dodatkową warstwę płyt wiórowych. Na podłożu twardym zawsze stosuj płyty paździerzowe impregnowane, chroniące podłogę przed wilgocią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *