Lakierowanie podłogi z desek

Lakierowanie podłogi z desek

Po wycyklinowaniu podłogi trzeba jeszcze polakierować jej powierzchnię, by zwiększyć jej trwałość. Sprawdź, czy podłoga jest idealnie czysta i sucha, następnie nanieś pierwszą warstwę lakieru. Kiedy tylko powierzchnia będzie sucha (najczęściej po około 12 godzinach), nanieś kolejną warstwę. Nie kładź lakieru zbyt grubo i dobrze go rozsmarowuj. Po kolejnych 12 godzinach nanieś trzecią warstwę; jeśli trzeba odczekaj dobę i połóż czwartą. Nakładanie warstw w takich właśnie odstępach czasu sprawi, że każda z nich dobrze się połączy z poprzednią. Po lakierowaniu podłogi możesz ją przykryć dywanem lub matą.

RADY DOTYCZĄCE CYKLINOWANIA
•    Wbij głęboko główki gwoździ, by nie uszkodzić cykliny.
•    Używaj wyłącznie maszyn przystosowanych do cyklinowania podłóg – wiertarka elektryczna z nasadką szlifierską nie spełni ich zadania.
•    Natychmiast po opuszczeniu bębna cykliniarki elektrycznej na podłogę zacznij przesuwać maszynę, w przeciwnym razie wyżłobisz w podłodze rowek, którego nie będziesz w stanie usunąć.
•    Jeśli podłoga jest w bardzo złym stanie, rozpocznij cyklinowanie pod kątem 45° do kierunku włókien.
•    Nigdy nie przesuwaj cykliniarki prostopadle do ułożenia desek – nie zlikwidujesz w ten sposób nierówności i możesz porysować podłogę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *